Історія розвитку Миронівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату

Першого вересня 1979 року вперше відкрив свої двері для старшокласники середніх шкіл району (9-10 класи) Миронівський Міжшкільний навчально-виробничий комбінат де вони могли отримувати професійну підготовку та робітничі професії .

Виконкомом районної Ради народних депутатів було прийняте рішення за № 206 від 30 серпня 1979року “Про відкриття на базі колишньої Росавської восьмирічної школи міжшкільного навчально-виробничого комбінату трудового навчання і професійної орієнтації учнів на 125 місць при охопленні навчанням близько 500 учнів.

Першим директором Миронівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Київським обласним відділом народної освіти було призначено Петра Максимовича Ткаченка, заступником по навчально-виховній роботі – Михайла Васильовича Безкровного.

Відразу почалися роботи по створенню матеріально-технічної бази. Викладачами автосправи Лободою Володимиром Дмитровичем, Теренею Анатолієм Йосиповичем, Коваленком Володимиром Пилиповичем, Кулінічем Іваном Максимовичем, які почали свою викладацьку та майстерську роботу ще з стін середньої школи № 1, було оформлено кабінети з “Правил дорожнього руху”, “Будови автомобіля”.

У перший рік роботи комбінату за навчальні столи сіло 318 учнів. Діти навчалися на водіїв, продавців, кулінарів, операторів машинного доїння, секретар-друкарок, слюсарів-електромонтажників. З 1 вересня 1980 року відкрито профіль “Тракторна справа”. Миронівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат отримав два нові трактори Т-40М для навчання. Викладачем тракторної справи призначено Дунаєвського Юрія Івановича, майстром практичного водіння трактора та сільськогосподарських машин – Дмитренко Миколу Федоровича. У 1980 році до Миронівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату було прийнято 118учнів.

На 1 вересня 1981 року в комбінаті організовується профіль “Будівельна справа” в обсязі однієї групи на рік. На навчання зараховано 176 учнів.

У серпні 1982 року директором міжшкільного навчально-виробничого комбінату призначено Дідика Петра Григоровича.

Початок 1982-1983 навчального року ознаменувався отриманням нового потужного гусеничного трактора ДТ-75М, відкриттям профілю “Автослюсар”.

На навчання було зараховано 471 дев’ятикласники. Загальна кількість учнів, що навчалися в 1982-1983 навчальних роках становить 647 учнів. На заміну застарілим на той час автомобілям ГАЗ-51А для профілю “Автосправа” отримано два автомобілі ГАЗ-52. один новий, а інший було передано із колгоспу ім. К. Маркса села Потік. за новим автомобілем було закріплено майстра практичного водіння Тереню Анатолія Йосиповича. Автомобіль із колективного господарства ім. К. Маркса було закріплено за майстром практичного водіння автомобіля Рудюком Валерієм Павловичем. Автомобіль було відремонтовано і обладнано для проведення практичного водіння. У січні 1982 року при Миронівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті було організовано два технічні гуртки: “Тракторної справи” – керівник Дунаєвський Ю.І., та “Автосправи” – керівник Безкровний М.В. для учнів 7-8 класів Росавської восьмирічної школи.

На навчання у 1983-1984 навчальному році було зараховано на навчання 416 учнів.

Загалом у цьому році в навчально-виробничому комбінаті в 9-10 класах навчається 887 учнів. Це найбільша кількість за всю історію Миронівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Важливим етапом у розвитку та створенні матеріально-технічної бази є період з 1984 по 1988 р. р. В цей час проводилося будівництво 5 гаражних боксів для зберігання навчальних автомобілів та 2 лабораторій авто- та тракторної справи. Роботи по будівництву гаражних боксів велися силами викладачів та майстрів МНВК за фінансуванням Миронівським райвно. Наявність гаражних приміщень дало змогу у декілька разів продовжити термін служби навчальних транспортних засобів.

У 1985 році на авторемонтному заводі міста Здолбунів було проведено капітальний ремонт автомобіля ГАЗ-52, переданого в МНВК колгоспом ім. К. Маркса. На той час він був закріплений за майстром-викладачем Коваленком Володимиром Пилиповичем. Завдяки тому, що майстер був присутній під час ремонту з заводу вийшла максимально відремонтована автомашина, яка продовжує працювати і по сьогоднішній день.

В 1985 році по рознарядці отримано новий автомобіль ГАЗ-52, який було закріплено за майстром-викладачем Лободою Володимиром Дмитровичем.

В 1986 році у військовій частині 32145, яку було виведено з Чехословаччини, придбано вантажний автомобіль ГАЗ-66 для навчальних потреб. У цьому ж році повністю проведено реконструкцію опалювальної системи приміщення МНВК.

Замінено пічне опалення на водяне. Збудовано власну міні-котельню.

З 10.07.1986 року заступником директора по навчально-виховній частині призначено Назаренка Сергія Олексійовича.

Влітку 1987 року отримано новий автомобіль ГАЗ-52, за яким було закріплено майстра-викладача Коваленка В.П.

В 1988 році Миронівським науково-дослідним інститутом пшениці ім. В.М. Ремесла на баланс МНВК було передано зернозбиральний комбайн СК-5 “Нива” для більш якісного навчання учнів по профілю “Тракторна справа”.

На початок 1990 року на базі Миронівського МНВК проводилася підготовка за профілями: автосправа, тракторна справа, секретар-друкарка, молодша медична сестра по догляду за хворими, будівельник, овочівник. Навчанням охоплено 515 учнів. Перераховані профілі проіснували до 1996 року.

У 1997 році за браком бюджетних коштів діяльність МНВК було переведено на госпрозрахунок, тобто на платну форму навчання. Профілі навчання почали визначатися в залежності від запитів батьків та учнів, наявності ліцензій на здійснення навчальної діяльності.

З жовтня 1999 року директором МНВК призначено Околота Володимира Івановича. В комбінаті навчалися і навчаються учні з 8-ми шкіл району, таких як: Миронівські № 1, 2, 3, Центральненська, Зеленьківська, Пустовітівська, Потіцька та Росавська. На початок 1999-2000 навчального року в МНВК згідно ліцензії навчалося 380 учнів з яких: водії категорії “С” – 300, секретар-друкарок – 80, відповідно випущено за спеціальностями 150 і 37. В 1999 році на балансі МНВК знаходилося 6 навчальних автомобілів ГАЗ-52, трактор Т-40 – 2 од., ДТ-75М – 1 од., Т-70С – 1 од. Комбінат знаходився на повному госпрозрахунку. Вартість навчання для водіїв категорії “С” становила 16 грн., для секретар-друкарки – 10 грн./місяць.

У 2000-2001 навчальному році в МНВК навчалося 410 учнів з яких:

водії категорії “С” – 300, випущено – 150;

секретар-друкарки – 80, випущено – 37.

Відкрито і про ліцензовано новий профіль – водії

категорії “В”, ліцензійний обсяг – 30 місць на рік.

Проведено обласний семінар директорів міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, на якому Миронівський МНВК показав себе як один із кращих в області.

Прийнято на баланс Москвич “ИЖ” – 2715 для забезпечення підготовки водіїв категорії “В”.

Для зміцнення матеріально-технічної бази по профілю секретар-друкарка придбано комп’ютер “Celeron” та ксерокопіювач “Canon”.

У 2001-2002 навчальному році навчалося 418 учнів:

водії категорії “С” – 300, випущено – 147;

водії категорії “В” – 60, випущено – 30;

секретар-друкарка – 42, випущено – 17.

Для зміцнення матеріально-технічної бази МНВК в області підготовки водіїв категорії “В” на баланс комбінату відділом освіти було передано Москвич М-2141 та міні-комп’ютери “Корвет” з ЗОШ № 3.

З 11 червня 2002 року директором МНВК призначено Паришкуру Павла Михайловича. З 21 серпня 2002 року заступником директора по навчально-виховній роботі Добровольську Світлану Володимирівну.

В 2009 році був придбаний легковий авообіль ВАЗ 2107. В 2010 році придбали комп’ютер і кольоровий принтер. В 2011 році матеріальна база поповнилася ноутбуком і лазерним принтером.

З 01 квітня 2011 року Миронівський МНВК очолила Дорошенко Світлана Василівна, заступник директора з навчално-виробничої роботи Назаренко Сергій Олексійович.

Більше 20 років пропрацювали в Мироніському МНВК Генералов Ю.К. (26 р.), Литвин В.П. (24 р.), Назаренко С.О.(22р.), Паришкура П.М. (20 р).

За період діяльності в Миронівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті отримали професійну підготовку близько 10 тис учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 432